Fethullah Gülen Papa (Vatikan) İlişkisi!

İslam aleminin hoca nazarıyla ve hüsnüzanla baktığı bir insan olan Fetullah Gülen 1998 yılının başından itibaren, tam da 28 Şubat sürecinin birinci yılında Papalık ile yakınlaşma sinyalleri verdi.

İslam'ın bin küsür yıllık geleneğinde hiç örneği görülmemiş bir şekilde Vatikan tarafından başlatılan "Dinlerarası Diyalog" isimli bir çalışmanın Türkiye ayağı olmayı gönüllü olarak kabul eden Fetullah Gülen'in, Vatikan'a giderek Papa ile yaptığı görüşmede Papa'ya takdim ettiği mektup samimi ve duyarlı Müslümanların yüreklerinde derin yaralar ve zihinlerinde endişeler oluşturdu.

İsminin bile Müslümanı rahatsız etmesi gereken Dinlerarası Diyalog isimli bu faaliyet (İslam'da dinler diye bir kavram yoktur, İslam teolojik olarak varlığını sürdürse de başka sözde dinlerle aynı kefeye konamaz zira her Cuma namazı hutbesinde okunan "Allah indinde tek din İslam'dır" ayeti bunun delilidir) Vatikan tarafından başlatılmış olup, gayesi devrin Papasınca kısaca, dünyayı Hristiyanlaştırmak şeklinde açıklanmıştır.

Papalığın Dinlerarası Diyalog ve diyaloğun maksadıyla ilgili açıklaması için tıklayın.

Papalığın bu açıklamasına karşın Sayın Fetullah Gülen'in 10 Şubat 1998 tarihli Zaman Gazetesi'nde de yayınlanan Papa'ya yazdığı mektupta geçen ifadelere bir göz atalım...

"Pek muhterem Papa Cenapları" diyerek başlayan mektupta (Cenap kelimesi mana itibariyle uluhiyet adleden bir kelime olup, Cenab-ı Allah örneğindeki gibi kullanılır.) Fetullah Gülen adeta Türk Milleti'ni temsilen, Papanın huzurundaymış gibi bizlere sormaksızın bizler adına Papaya selamımızı götürmüştür. 

Bunlardan daha vahim olarak mektubun devamında Fetullah Gülen "Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik" şeklinde ifadelerle aslında gerçek yüzünü ortaya mı koymuştur?

Cümlenin başında kendisininde kabul ettiği üzere Papa tarafından başlatılan Dinlerarası Diyalog için "Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz" derken acaba Fetullah Gülen Papalığın misyonunun dünyayı hristiyanlaştırmak olduğunu bilmiyor mu? Yoksa Fetullah Gülen dünyayı hristiyanlaştırma misyonunun bir parçası olarak mı Vatikan'da bulunuyor? Yoksa Gülen'in tahakkuk ettiğini görmeyi arzu ettiği şey tüm dünyanın hristiyanlaştırılması mı?

Fetullah Gülen'in Papaya yazdığı mektup için tıklayın.

Fetullah Gülen'in Papa ile görüşmesiyle başlayan diyalog süreci "Bu Bir Devrim" başlığıyla Zaman Gazetesi'nde manşettende bir maharetmiş gibi haber olarak verilen Şanlıurfa'da Müslüman bir kadın ile Hristiyan bir erkeğin evlendirilmesi; papazlar ve hahamlarla iftar sofralarına oturulması, papaz ve hahamların sözde insanlık barışı için ettiği dualara amin denmesi; gerek köşe yazılarında gerek bazı kitaplarda "Hristiyan ve Yahudi ile Amentü'de (yani inanç esaslarında) ittifakımız var" gibi Hristiyan ve Yahudi'nin de Müslüman olmadan cennete girebileceğini ima etmesi gibi İslam itikadının asla kabul etmeyeceği bir çok ilke imza atılarak devam etmiştir.

O günden bugüne yapılan bu yanlışlıklara ne zaman dikkat çekilse sanki Fetullah Gülen ve ekibinin maksadı "tebliğ" yani İslam'ı anlatmak olarak savunulagelmiştir. Oysa hiçbir toplantıda ne İslam'dan ne de Resulullah (s.a.v) Efendimizden tek cümle bahsedilmemiş, diyalog sayesinde Müslüman edilen tek kişiye rastlanmamıştır. Buna karşın Türk Milleti'nin refleksleri alınmış, hiç Hristiyan olmayan beldelerde olmak üzere yüzlerce kilise evi açılmış, resmi kayıtlara göre binlerce gencimiz o tarihten bu yana Hristiyan olmuştur.

Tabii ki açılan kiliselerin, artan misyonerlik faaliyetlerinin, Hristiyan olan gençlerimizin tüm vebali diyalog çalışmaları olmayabilir. Ama o tarihten itibaren artmış olması dikkat çekici ve manidardır.

Bir sonraki yazımızda Fetullah Gülen'in Papaya yazdığı mektubu irdelemek üzere şimdilik hoşçakalın...

Fethullah Gülen CIA Ajanı mı? başlıklı yazı dizimizin giriş bölümü için tıklayın.
          
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Okur @israfil yücetepe 4 yıl önce

israfil yucetepe suan ne alemdesinhocan terörist ilan edildi !!!

Avatar
YAĞMUR @ali kemal 6 yıl önce

bak gördünmü gülen örgütünün chp ile ittifakını? demekki neymiş gülen örgütü devleti ele geçirince chp nin ele geçirmesine gerek yok. zaten örgüt o zihniyete perde arkasından hizmet edecek. anlamaya çalış.

Avatar
ALLAHIN KULU 7 yıl önce

peygamber efendi̇mi̇zi̇n peygamberli̇gi̇ni̇ onaylamasada yani̇ lai̇lahe i̇llallah dese muhammeden resülullah damesede onu alir başima koyarimdeni̇li̇yor ebucahi̇lde allaha i̇nanirdi ya muhammed egermekke beyleri̇nden bri̇olsaydin sana i̇man ederdi̇m dedi̇ve kafi̇r olarak öldürüldü peygamberli̇gi̇n onaylanmamasi hali̇ndei̇nsanin kafi̇r olacagini haşa peygamber efendi̇miz anliyamadidami baazi kardeşleri̇mi̇z anldiki̇ böyle açiklamalar yapiliyorve bunai̇nanan kardeşleri̇mize di̇kkatli̇ olmalarini tavsi̇ye ederim üç kuruşluk menfaat i̇çi̇n yanilmasinlar

Avatar
mantık 8 yıl önce

tam 4 yıldır zaman gazetesine aboneydim daha önce dikkatimi çekmememişti ama son zamanlarda baktımki amarikayı eleştiren birtane yazının .bir haberin olmadığının farkına vardım televiazyonlar dahil peki bunun sebebi ne durmadan ergenekonu işliyorlar ama bu yapının kime yani amerikaya hizmet ettiğini birtürlü söylemiyorlar soru,,negebeliğiniz varda amerika hakkında eleştirel bir vhaber yazamıyor sunuz
soru2 dünya genelinde kurmakla övündüğüz okulları hangi hakim gücün yardımıyla kurdunz bu amarika olabilirmi?
soru 3,,allah bakara suresinde yahudi ve hırıstiyanları dost edimeyin emrini verirken siz kalkıp papaya nasıl methiyeler düzme garabetine düşer ve ona yardım teklifinde bulunabilir bunu islam adına yaptığınızı söyleyebilirsiniz

Avatar
murat 9 yıl önce

ahir zamanda hristiyanlık tasafff-i edip özüne dönecek ve islamla kafirlere karşı ittifak edecektir. bu da ancak peygamberi bir metodla ömrünü islam yolunda çile ve ızdırabla geçiren bu türlü insanlar vesilesiyle olacaktır. Senin zındık müfteriler isepeygamberimizin çağında olduğu gibi kıyamete kadar olmaya devam edecektir. allah nurunu tamamlayacaktır. kafir ve münafıklar istemese bile.

Avatar
son bahar 9 yıl önce

SEVGİLİ SİTE SAHİBİ YAZAN YAZIYORDA SEN NEDEN İZİN VERİYON BÖYLE MEŞHUR OLUNMAZ Kİ DÜNYADA Kİ İNSAN LAR BİLMİYOR SADECE SİZ Mİ BİLİYONUZ SİTENİZE ZARAR VERİYOR BU ADAM....İ.. Ü... KERVAN YÜRÜR DÜNYA KABUL EDYİYOR SİZ KOCA KAFANIZA SIGDIRAMIYONUZ..

Avatar
nazik 9 yıl önce

bu iftiraların hesabı ALLAH katında nasıl olur acaba????

Avatar
Bülent 9 yıl önce

1- İftiracı iftirası sebebiyle haram işlemiştir. Günahkâr olmuştur.

2- Müslümanlar arasında Allah’ın görmek istediği uhuvveti,sevgiyi,muhabbeti,saygıyı,güveni,huzuru,neşeyi ve barışı bozarak,şeytana habis ve iğrenç işinde kolaylık sağlamıştır.

3- Kendisini Allah’ın rıza dairesinden uzaklaştırmış,Allah’ın lânetine yaklaştırmıştır.

4- Yalan söylemiştir. Tarafları aldatmıştır. Yalanı ortaya çıktığında kendisi insanlara mahcup olmaktan kurtulamayacaktır.

5- İftira attığı kişiyle helâlleşmezse cezasını mutlaka görecektir. Dünyada bir gün kendisi de attığı iftira kadar şeni’ bir iftiraya mahkûm olur. Âhirette de Allah’ın sorgusuna ve cezasına mahkûm olur.