FETÖ örgütüyle biz mücadele ederken eli armut taşlayanlar, işi siyasi şova döktü!
FETÖ Operasyonu son günlerde adeta bir cadı avına dönüştürülmüş durumda. İşi fırsata dönüştüren politikacılar beş parmağında beş kara ortalıkta gezinmedeler ve adeta önlerine gelen aykırı ses sahibini paralelcilikle suçlayıp korkutarak yıldırarak yola getirme gayreti içine girmekteler ve biz bu durumu çok ciddi bir tehlike olarak görmekteyiz. Ülkeyi iç savaş havasına sürüklemek isteyen hainlere çanak tutulmamalı diye düşünmekteyiz.

Aslında 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde gerçek yüzü ortaya çıkan devlet, siyaset, ticaret, eğitim gibi alanlarda vatandaşın kanını emen, devlet yapısı içerisinde de paralel bir oluşum kurmaya sağladığı ortaya çıkan FETÖ örgütü ile ilgili aradan geçen 3 sene içerisinde gözle görünür, dişe dokunur girişimlerde bulunulmamış, nihayetinde 15 Temmuz'un ardından operasyonlar ciddi oranda artmış ve genişletilerek devam etmektedir.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak, kurulduğumuz günden bu yana; yani 6 yıla yakın süredir (ki bu bahsettiğim sürenin başlarında, şimdi paralel yapı adını verdiğimiz, o günlerde cemaat ve kanaat önderi olarak anılan Fetullah Gülen ile ilgili, bırakın Uşak'ı, Türkiye genelinde neredeyse kimse olumsuz söz etmezken, olumsuz söz edene kötü ve suçlayıcı gözle bakılırken, biz Uşak Haber Merkezi ekibi olarak gerek köşe yazılarımızla bu yapının ihanet içerisinde olduğunu ta o günlerde anlatmaya çalışmış; yaptığımız haberlerle de yapılanmanın Uşak yerelindeki isimler ve yapılan hukuksuz ve yolsuz işleri gözler önüne sermeye çalışmış; üzerimize yapılan tüm baskıya rağmen haklı olduğumuza inandığımız bu yoldan şaşmadan devam ederek bu günlere gelip; şimdi neredeyse tüm Türkiye'nin, bizim 6 yıl önce söylediğimiz noktaya geldiğini izlemekteyiz.

Yaptığımız haberler, yazdığımız köşe yazıları; haberlere ve yazılara gelen, büyük çoğunluğu bahsi geçen yapılanmaya ve liderine sahip çıkan yorumlar da halen sitemizde mevcuttur. Emniyet güçlerinin ve yargı mensuplarının buradan hareketle çalışmalar yapacak olması durumunda, ilgili yorumları yazanların tüm bilgisini de devletimizin kurumlarıyla paylaşacağımızın da bilinmesini isterim.

Bizler, Uşak Haber Merkezi ekibi olarak, gerek Uşak'ın önünü tıkayan, gerek Türkiye'ye zarar veren, ihanet eden, gerekse de İslam dinini müslüman görünerek yıpratmaya çalışan bu örgütle adeta mücadale verirken yanımızda gerek korkusundan gerekse bu yapıdan sağladığı menfaatten dolayı kimse durmazken; bu yapının ekmeğine yağ sürecek, savunuculuğunu, reklamcılığını yapan, hatta kendisini maşa olarak kullandıran isimlerin ve yayın organların kimler olduğunu da unutmamanızı isterim.

Bu konuda çok sayıda örneği gerek hafızalarınızı kontrol ederek gerekse de Uşak Haber Merkezi arşivlerini tarayarak görmeniz mümkünse de, vereceğim iki örnekle hafıza tazelemenize yardımcı olmak isterim.

Yıl 2011...

12 Haziran günü ülkede milletvekili seçimi yapılacaktır. Uşak'ın Milletvekili adayları ise CHP'den 1. sıra Dilek Akagün Yılmaz, Ak Parti'den 3. sıra Hazim Sesli'dir. İsimler zaten Uşak halkının artık yakından tanıdığı kişiler olması nedeniyle tanıtımı yapmayacağım. Seçimden sadece 2 hafta önce bir takım yerel medyada "belgeler geliyor" şeklinde haberler yayılmakta ve dedikodu oluşturulmaya çalışılmakta... Belgenin içeriği söylenmeyip, Dilek Akagün Yılmaz'ın yasadışı faaliyetleri olduğu yönünde dedikodular yayılmaktadır. 1980 darbesi öncesi yasal olan bir derneğe üyeliği olan ve darbe sonrası derneğin kapatılıp yasadışı ilan edildiği için henüz 17 yaşındayken yargılanan ve beraat eden Dilek Akagün Yılmaz'ı, o günlerde basın mensubu oldukları gerekçesiyle sözde haber yapmak isteyen, ellerine nerden geçtiği, kimler tarafından servis edildiği halk tarafından konuşulmakta olan bu isimler Yılmaz tarafından dava edilip, tehdit ve şantaj suçundan yargılanmış; biz de Uşak Haber Merkezi olarak her ne kadar adı o dönem paralel yapı olmasa da, aynı ekibin Dilek Akagün Yılmaz üzerinde yaptığı karalama çalışması olarak gördüğümüz bu konuda, hakkın ve haklının yanında durma tarafı olarak belge dedikleri ama ne olduğunu söyleyemedikleri şeyi "Dilek Akagün Yılmaz İle İlgili Belge İddiaları Fos Çıktı!" başlığıyla duyurarak, malum yapının yürüttüğü bu çalışmanın önünü kesmiştik.

Bir diğer örnek... Yıl yine 2011...

O günlerde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Mustafa Kuvvet'in cemaatin yani paralel yapının önde gelen isimlerinden olduğu tüm Uşak tarafından bilinen ve inkar edilmeyen Hazim Sesli tarafından istifaya zorlandığı; Kuvvet'ten boşalan koltuğa kendisinin oturacağı iddilarının üzerine; yine bir takım Uşak medyası "Mustafa Kuvvet koltuğu bırakarak Uşak'ın önünü açmalı; koltuğu Uşak'ı şahlandıracak kişilere devretmek için yol açmalı" şeklinde haberler yaparken; biz Uşak Haber Merkezi olarak, "UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet Onurlu ve Dik Bir Duruş Sergileyerek İstifa Etmediğini Açıkladı!" başlığıyla, Kuvvet'in paralel yapıya attığı tokatı Uşak halkına ilan etmiş; yine aynı medya organları bunun ardından da Mustafa Kuvvet aleyhine yayınlar yapmaya devam etmişti. Bahsi geçen medya organlarının Uşak'ın önünü açacak diye lanse ettiği, savunduğu, reklamını yaptığı, maşası olduğu isimlerin, şimdi ne durumda olduğunu hepimiz görmekteyiz.

Yıl 2014: İsmi o dönem ceamatle birlikte anılan Ali Erdoğan'ın Ak Partiden adaylığı söz konusu ve bütün yerel basın koro halinde Ak Partiden Ali Erdoğan'ın adaylığını destekliyor bu konuda muhalif yayın yapan tek yerel gazete yine biziz. Ayrıca aynı yıl, Ali Erdoğan daha sonra Cumhuriyet Halk Partisinden aday gösterilemeye kalkıyor. Ancak Genel Merkezin bile istemesine rağmen buna karşı duran Uşak CHP örgütü ve partililer seslerini duyurabikleri tek adres olarak yine Uşak Haber Merkezini ve Son Nokta Gazetesini buluyorlar.

Yıllar boyu OSB'de konuşlanan ve OSB Yönetimini elinde bulunduran cemaatçilerin boyun eğdiremediği tek adres yine Uşak Haber Merkezi ve gerek Belediye, gerek İl Özel İdare, gerek Milli Eğitim, Tarım yada Orman Müdürlüğü gibi pek çok Kamu Dairesindeki paralel yapılanma ile ve kadrolaşma ile de mücadele eden, AKP İktidarının elini güçlendirdiği paralelcilerin haksızlığına uğrayan okul müdürlerinin, KPSS'de sınav soruları çalındığı için mağdur edilen kesimin (ki halen o soruları çalınan sınavlar iptal edilmiş değil, demekki bizim gazetenin kapatılması çok daha acilmiş) yanında hep biz vardık. Kim varsa paralelcilerden mağdur yada muzdarip, bütün kurumlarda yalnızca bizi yanlarında bulabildiler basın kuruluşu olarak. Yüzlerce haber yada makale linki verebilirim paralelcileri eleştirdiğimiz ama bu durum zaten kamuoyunun malumudur ki, şahsen bizzat benim Fethullah Gülen CİA Ajanı mı? Başlıklı yazı dizimden bütün Uşak haberdardır. O gün paralelin yanında yer alıp Gülen'i eleştiriyoruz diye bizimle mücadeleye kalkışanların bugün bizi paralelcilikle suçluyor olmasının takdirini ise Uşak halkının vicdanlarına bırakıyorum. 

17-25 Aralıktan bu yanada paralelle mücadeleye en ciddi katkıları sunanların ve Devletimize bu konuda en çok yardımcı olanın hatta yavaş ilerlemesi sebebile zaman zaman eleştirenin biz olduğumuzu bilmem hatırlatmama lüzum var mı? Yaşanılanlar gerçekten inanılır gibi değil. Kim varsa muhalif görüşler ortaya koyan kim varsa olaylara farklı bakış açılarındanda göz atılmasını sağlayan yıldırılmaya sindirilmeye çalışılıyor ve fırsatlar ganimete dönüştürülmeye çalışıyor gibi bir endişe içinde Uşak halkı ve Türk Milleti. Ne diyelim Allah iftiracılara ve kötü niyetlilere illede hainlere fırsat vermesin deyip dik durmak ve Allah'a güvenmek gerekiyor sanırım.          
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Buket ARICI 4 yıl önce

evet beledi̇ye başkani derhal i̇sti̇fa etmeli̇ ve soruşturma açilmali. mi̇ni̇büs şehi̇r i̇çi̇ kartli taşimadan i̇nsanlar nağdur oldu.hani̇ kartlar geri̇ veri̇li̇yordu.yi̇ne son olarak pi̇yasada dolaşan i̇fadeler.başkan şehi̇t i̇çi̇n caddeye asilan bi̇lboarda bi̇le afi̇şi̇n altina i̇smi̇ni̇ yazarak ,şehi̇di̇mi̇z üzeri̇nden reklam yapacak kadar küçülmüştür.küçük adamlarin sonu pek hayra alamet deği̇ldi̇r.

Avatar
Abuzer @Maketci 4 yıl önce

ne yapilmali?
bu sekilde rakiplerini mi temizleyeceksin?

Avatar
arıza 4 yıl önce

şahidim. yerel medya sabah akşam sanayici ve fetullahçı çetenin 3. sıra adayını seçtirmek için, chp adayına türlü iftiralar atmışlardı 2011de. bunlar hala habercilik yapıyorlar sözde. o zaman bu iftira kampanyasının karşısında tek siz durmuştunuz.

Avatar
gazi 4 yıl önce

uşak üniversitesine değinmemenizi çok manidar buluyorum yazdıklarınız malum

Avatar
Maketci 4 yıl önce

neden hala bazi marketlerin fetullahci oldugu biliniyor da bisey yapilmiyor.

Avatar
traji komik 4 yıl önce

hadi haberi okuduğumda inanamadım. fetullah gülen le mücadele verenler fetö olamaz diye düşünüyorum. muhalefet olmak sucsa hepimiz sucluyuz. uşak sizi takip ediyor lütfen haber yapmaktan vazgecmeyin.

Avatar
okur 4 yıl önce

paralel temizlik yapılsın ama paralel temizlik yapıyoruz diye arada bazı muhalihleride eziyorlar

Avatar
Erdinç 4 yıl önce

bu dümdük iftirayı atanlar bence uşak ta 17 araliktan sonrada paralelciyle iş tuttukları bilinen menzil tayfası ankara daki abileri onların raporları ışığında bu işi yapoyordur ben bir akpartili olarak reisin bu yanlış karar farkettiğinde fdöneceğini ve bu hatalı kararı reisin almasına sebep olan tayfaya gerekli cezayı verecegine eminim. bence siz uhm olarak bir şekilde cumhurbaşkanına ulaşmayı deneyin gazetenizi size verecektir sizin paralelci olduğunuza hiç kimse inanmaz ve bu durum halkın kafasını reisin niyetiyle ilgili ciddi oranda karıştırır. akp uşak yönetimi ve belediye baştan beri olduğu gibi yine reise ihanet içinde.